Burun Estetiği Hakkında Görüşüm

Burun estetiği ya da Nasenestetik bir yüz güzelleştirme ameliyatıdır.

Fonksiyon Yoksa Güzel Hissetmezsiniz

Nefes alamayan, koku duyusunu hissedemeyen, tat duyusu azalan, devamlı sinüzit ataklarına neden olan, burunda kabuklanma yapan rinoplasti ameliyatı yüzü güzelleştirmiyor Kişiyi mutsuz ediyor.

Yüze Uyumlu Burun

Yüze uyumlu olmayan burun yüzü güzelleştirmez. Dünyanın en güzel tasarlanmış burnunu uyumsuz bir yüzde düşündüğünüz zaman o burun görünür olmaya başlayacaktır; ben konuşurken karşımdakinin gözüne bakarım, karşımdaki konuşurken dudaklarına bakarım. Gözden dudağa geçerken o burun ben burdayım diyorsa o burun o yüze ait değilmiş hissi uyandırır. O yüzü güzelleştirmeyecektir.

(Aşırı kalkık ya da düşük, kavisli ya da kemerli, burun ucu sivri ya da çimdiklenmiş gibi dar ya da top gibi geniş yapılmış burun estetiği ameliyatları. Bu da yüzü güzelleştirmez.)

Burna Uyumlu Yüz

Nasenestetik yapıldı. Ama yine de yüze tam uyumlu değil. O halde yüzde doğal değişiklikler yapılabilir mi? Mesela çene ucuna yönelik bir müdahale, alın bölgesinin dolgunlaştırılması, göz altı çukurluklarının düzeltilmesi..

En az söz edilen ama bir o kadar da önemli bi durum. Öyle ki bilim ve sanatın bir üst noktada buluştuğu Nasenestetik ameliyatında bence sanatsal bakış burada önem kazanıyor.

Bu konuyu da hekiminizle konsülte edebilmeli yani konuşabilmelisiniz. Sonrasında tercih size kalmalı. Yaptırırsınız ya da yaptırmazsınız.

Unutmayın. Burun estetiği ameliyatı öncesi bütün seçenekleri değerlendirirseniz pişman olmazsınız.